Psi a kočky v útulcích pro opuštěná zvířata již obdrželi vánoční dárky!

Veterinární klinika Vethope dokončila distribuci skoro dvou tun krmiva ze sbírky Modrý puntík.

Do Modrého puntíku přispěli dárci z celé České republiky, a to prostřednictvím 9 sběrných míst. Sbírka probíhala od 4. 10. do 4. 11. 2016. Útulky pro opuštěné psy a kočky obdržely celkem 1912 kg krmiva. Děkujeme všem dárcům a partnerům sbírky - společnosti Hill's Pet Nutrition s.r.o., Nadaci na ochranu zvířat, online deníku Lidovky.cz a magazínu Haf & Mňau.

Přečtěte si, co o sbírce řekli zástupci jednotlivých útulků a podívejte se na fotografie z předávání.

„Do sbírky Modrý puntík jsme se letos zapojili poprvé. Jsme proto rádi, že se i naším přispěním podařilo shromáždit skoro dvě tuny krmiva po celé České republice“, řekla Mgr. Lenka Čápová, Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec - Archa.  

 

„Pro náš útulek v Bzenci měla sbírka Modrý puntík veterinární kliniky Vethope velký přínos v podobě prémiového krmiva značky Hill’s, které jsme z jejího výtěžku obdrželi. Děkujeme za pomoc a těšíme se na další ročník“, řekla Radka Hájková, Útulek LOZ Bzenec.

 

„Potěšilo nás, že jsme v rámci sbírky Modrý puntík obdrželi kvalitní krmivo značek, jako je např. Hill’s. Kvalitní výživa je totiž velmi důležitá pro naše čtyřnohé svěřence“, řekla Ing. Jana Karlíčková, Centrum pro ochranu zvířat České Budějovice.

 

„Do sbírky Modrý puntík jsme zapojili velmi rádi a to proto, že donesené krmivo pomohlo nejen opuštěným psům u nás, ale i v dalších vybraných útulcích po celé ČR. O sbírce jsme informovali lidi na našem webu, ale i formou letáčků v obchodech s chovatelskými potřebami. Do sbírky veterinární kliniky Vethope se v příštím roce určitě znovu rádi zapojíme“, řekla Daniela Hoblová, Psí útulek Dvůr Králové nad Labem.  

 

„Kočičí útulky jsou, v porovnání s těmi psími, trochu na okraji zájmu veřejnosti. Jsem proto velmi ráda, že jsme obdrželi část výtěžku ze sbírky Modrý puntík veterinární kliniky Vethope“, řekla Andrea Urbanová, kočičí útulek Chlupáči v nouzi.  

 

„Rádi jsme se do sbírky Modrý puntík zapojili, a umožnili tak lidem v našem okolí přispět k této užitečné akci“, řekla Martina Přikrylová z Městského útulku v Ostravě.

 

„Děkujeme veterinární klinice Vethope za příspěvek krmiva z dobročinné sbírky Modrý puntík. Jakákoliv pomoc je pro náš kočičí útulek velmi přínosná“, řekla Jana Kohoutová, Útulek Šanta kočičí – Praha.  

 

„Sbírka Modrý puntík veterinární kliniky Vethope má smysl nejen v tom, že sbírá krmivo pro opuštěná zvířata, ale zároveň touto aktivitou zvyšuje povědomí mezi veřejností v Česku o problematice opuštěných zvířat“, řekla Gabriela Jagerová, Útulek u Šmudliny Tachov.

 

O.S. Zachraň kočku Jílové u Prahy

 

Útulek pro opuštěná zvířata LOZ Olomouc

 

Útulek pro psy – Praha 4 - Modřany

 

Psí útulek Žďár nad Sázavou

 

„Jménem veterinární kliniky Vethope a sbírky Modrý puntík bych velmi rád poděkoval všem soukromým i firemním dárcům za jejich příspěvky. Dále pak partnerům akce, především společnosti Hill's Pet Nutrition s.r.o., Nadaci na ochranu zvířat, online deníku Lidovky.cz, magazínu Haf & Mňau a v neposlední řadě také participujícím útulkům.

Letošní sbírka se setkala s obrovským zájmem veřejnosti, která si velmi dobře uvědomuje, že opuštěná zvířata potřebují náš zájem a pomoc. Věřím proto, že sbírka bude v příštím roce ještě úspěšnější“, MVDr. Marek Galbinec, MRCVS, hlavní lékař veterinární kliniky Vethope. 

 

Více osbírce Modrý puntík si můžete přečíst zde.

Objednávkový formulář

Informovaný souhlas se zpracováním osobních údajů