Jak se psem přežít Silvestr

Psi jsou často velmi citliví na zvuky, především pak na hluk zábavní pyrotechniky. Jak pomoci vašemu čtyřnohému chlupáčovi zvládnout silvestrovské petardy?

 Znaky extrémního strachu zahrnují:

 • Sklápění uší zvířete
 • Těžké dýchání
 • Slintání
 • Třes těla
 • Schovávání se
 • Nadměrný štěkot

Zvířata extrémně citlivá na zvuky potřebují dlouhodobý výchovný plán, který jim pomůže zvládat situace, kdy jsou vystavena zvýšenému hluku. V krátkodobém horizontu, můžete prostřednictvím několika jednoduchých kroků pomoci svému psovi vyrovnat se již letos s hlukem ohňostroje.       

Jak mohu pomoci?

Přírodní přípravek pro potlačení stresu

Pro potlačení stresu a nervozity u psů a koček je na trhu dostupný ALAVIS™ Calming - přírodní přípravek s rychlým nástupem účinku určený pro psy a kočky, které vykazují nervozitu, hyperaktivitu nebo úzkost.

Praktický gel pro zmírnění strachu z hluku

Ke zmírnění akutní úzkosti a strachu u psů ve spojení s hlukem je možné zvířeti podávat gelový přípravek Sileo®. Účinnost Sileo® byla prokázána samostatně, bez souběžných opatření k úpravě chování, či jiných doplňkových opatření. To umožňuje, že Sileo® může být předepsáno k překonání akutních stresových situací spojených s hlukem samostatně, a/nebo společně s opatřeními na úpravu chování, v závislosti na tom, zda je Sileo® používáno jako první pomoc zvládání stresu, nebo jako podpora opatření na úpravu chování.

Uklidňující alfa-casozepin

Kapsle Zylkéne® obsahují přírodní extrakt alfa-casozepin, který se získává z mléčné bílkoviny kaseinu z odstředěného mléka a má uklidňující účinky. Je známo, že novorozenci a kojenci jsou schopni si alfa-casozepin vyrobit enzymatickým štěpením mléčného kaseinu. Tato schopnost proměny mléčného kaseinu na alfa-casozepin se ztrácí asi ve věku 4 měsíců i s uklidňujícím působením mléka.

Extrakt alfa-casozepin má uklidňující a uvolňující účinky na ustrašené psy a kočky. Symptomy se zlepšují již během krátké doby a pohoda zvířete roste. Zvířata jsou viditelně klidnější, lépe spí a vyhledávají opět více kontaktů jak s člověkem, tak s ostatními zvířaty.

Tipy jak připravit Vašeho psa na půlnoční hluk zábavní pyrotechniky

 • Zavřete všechna okna a dveře. Zatáhněte závěsy a zapněte televizi, která bude tlumit zvuk ohňostroje.
 • Odvraťte pozornost Vašeho psa od ohňostroje např. žvýkací hračku nebo si s ním sami hrajte.
 • Podejte zvířeti na zklidnění přípravek ALAVIS™ Calming, Sileo® nebo Zylkéne®. 
 • Na procházku jděte se psem v podvečer, kdy je ještě klid.
 • Nikdy netrestejte psa kvůli nežádoucímu chování, které je způsobeno nadměrným hlukem. Prohloubíte tak u něj větší strach.

Přípravky pro zklidnění zvířete před silvestrovskými petardami jsou dostupné na veterinární klinice Vethope.

O vhodnosti a dávkování přípravků se poraďte s veterinárním lékařem.

 
Co udělat, aby Vaši zvířecí mazlíčci prožili klidné Vánoce?

Vánoční období plné spousty šustících předmětů a lahodného jídla představuje neodolatelné pokušení pro zvířecí mazlíčky! Ujistěte se proto, že vše máte pod kontrolou, aby váš zvířecí miláček nepřišel k nehodě nebo vážnějším zdravotním událostem. Více si přečtěte zde.

Upozornění: Tento článek je pouze informativní a nenahrazuje odbornou konzultaci nebo vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o zdravotním stavu Vašeho zvířecího mazlíčka, neprodleně kontaktujte svého veterinárního lékaře.

01.12.2018

Zpět na přehled novinek

Objednávkový formulář

Uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu a za účelem blíže vymezeným v souhlasu.
Osobní údaje budou zpracovány po dobu trvání stejného předmětu podnikání správce.
Udělený souhlas mohu kdykoliv vzít zpět.
Osobní údaje mohou být předány vybraným třetím osobám uvedeným v souhlasu.
Informovaný souhlas se zpracováním osobních údajů

Líbí se Vám tento článek?

(1 ‐ nejsem spokojen, 5 ‐ jsem spokojen)

Elektronický magazín

Magazine

Přihlaste se k odběru elektronického magazínu PAC-A-PUSU a získávejte praktické informace a zajímavosti ze světa zvířecích mazlíčků.

Uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu a za účelem blíže vymezeným v souhlasu.
Osobní údaje budou zpracovány po dobu trvání stejného předmětu podnikání správce.
Udělený souhlas mohu kdykoliv vzít zpět.
Osobní údaje mohou být předány vybraným třetím osobám uvedeným v souhlasu.
Informovaný souhlas se zpracováním osobních údajů
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše