Nabídka preventivní péče

Věříme, že stejně jako Vy se staráte o vlastní zdraví, záleží Vám i na zdraví domácích zvířecích mazlíčků.

Nabízíme proto celou řadu preventivních vyšetření zaměřených na dlouhodobé udržování a případné zvyšování kondice Vašeho psa, kočky nebo jiného malého zvířecího přítele.

Vakcinace na život

Veterinární klinika Vethope nabízí domácím zvířecím mazlíčkům preventivní zdravotní program Vakcinace na celý život: 

Vakcinace na celý život

Jsme přesvědčeni, že díky prevenci Vethope můžeme předcházet nemocem nebo je včas odhalit. Tím zvýšíme efektivitu léčby a díky pravidelným preventivním vyšetřením Vám můžeme ušetřit čas a peníze, které byste na případnou léčbu domácího mazlíčka museli věnovat.

Pravidelná preventivní prohlídka

Je důležité, aby domácí zvířecí mazlíčci chodili alespoň jednou ročně na preventivní prohlídku, která pomůže odhalit nemoci v raném stádiu.

Většina domácích zvířecích mazlíčků absolvuje zdravotní prohlídku při pravidelné roční vakcinaci. Přesto se doporučuje šestiměsíční preventivní kontrola. Především pak u starších zvířat. Veterinární lékař může odhalit zdravotní problém, který není viditelný pro majitele. 

Při zdravotní prohlídce veterinář důkladně prohlédne zvíře. Uši a kůže je pečlivě vyšetřena, abychom si byli jisti, že tam není nežádoucí zánět. Uši se kontrolují kvůli různým abnormalitám. Zvíře prohlížíme kvůli přítomnosti boulí na kůži, protože podezřelé masy vyžadují bližší diagnostiku, případně chirurgické ošetření dříve, než zapříčiní vetší problém.

V dutině ústní kontrolujeme stav zubů a dásní. Často zjistíme přítomnost zubního kamene či zánětu dásní, probíhající hnilobné procesy. V těchto případech indikujeme ošetření zubního kamene a leštění zubů nebo extrakci nemocných zubů.

Všímáme si stavu lymfatických uzlin, protože jejich zvětšení může znamenat problém vyžadující řešení.

Posloucháme dutinu hrudní pomoci fonendoskopu, abychom zachytili chorobný srdeční šelest nebo nezvyklé zvuky na plicním poli.

Prohmatáváme břicho, abychom včas detekovali jakoukoli bolestivost nebo abnormální útvar v něm.

Pravidelně sledujte své zvířecí mazlíčky

Měli byste být pozorní v období mezi preventivními prohlídkami a sami sledovat změny u Vašeho zvířete. Pokud pozorujete rostoucí boule na těle zvířete, přiveďte ho k veterinárnímu lékaři na prohlídku. Všímejte si také stavu drápků. Když jsou přerostlé a dlouhé, jsou více náchylné ke zlomení nebo mohou zraňovat packu, což může být bolestivé. Toto je zvlášť nutné sledovat u starších zvířat, protože ta chodí méně a drápky si neobrušují při přirozeném pohybu. Drápky pak mají tendenci přerůstat.

Některá starší zvířata užívají léky kvůli různým onemocněním, jako jsou artróza, artritida nebo nemocné srdce. Je důležité pro Vašeho veterinárního lékaře, abyste s těmito zvířecími mazlíčky docházeli na preventivní prohlídky pravidelně jednou za 6 měsíců. Během prohlídky může lékař upravit dávkování či změnit dosud užívané léky za jiné vhodnější preparáty.

Pokud pozorujete, že domácí zvířecí mazlíček ztrácí na hmotnosti nebo naopak přibírá bez toho, abyste změnili dietu, může to být projev onemocnění. Změny v apetitu jsou také důležité. Pokud je zvíře najednou neustále hladové, je to stejně důležitý příznak jako když potravu zcela odmítá. Příjem vody je také důležitý. Existuje mnoho onemocnění, u kterých se výrazně zvyšuje žízeň.

Jakákoli změna v chování zvířete může znamenat počínající onemocnění. V případě jakýchkoli pochyb, vyhledejte Vašeho veterinárního lékaře.

Objednávkový formulář

Uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu a za účelem blíže vymezeným v souhlasu.
Osobní údaje budou zpracovány po dobu trvání stejného předmětu podnikání správce.
Udělený souhlas mohu kdykoliv vzít zpět.
Osobní údaje mohou být předány vybraným třetím osobám uvedeným v souhlasu.
Informovaný souhlas se zpracováním osobních údajů
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše