MVDr. Marek Galbinec o Vethope

Veterinární klinika Vethope se zaměřuje na prevenci a léčbu onemocnění malých zvířat, především psů, koček a drobných savců. S jejím majitelem MVDr. Markem Galbincem jsme si proto povídali o tom, co nyní klienti očekávají od veterinární péče.

Pane doktore, vy jste pracoval jako veterinární lékař ve Velké Británii, a tak můžete srovnat úroveň veterinární péče tam a v Česku.

Možnosti diagnostiky a léčby jsou srovnatelné s humánní medicínou, to platí jak pro Českou republiku, tak pro Velkou Británii. Největším omezením často nejsou nedostatečné možnosti veterinární medicíny, ale finanční možnosti majitele zvířete. Ve Velké Británii je velmi dobře propracovaná síť pojištění domácích zvířat, což umožňuje veterinárnímu lékaři dělat mnohdy velice nákladnou diagnostiku či léčbu. V Česku se s pojišťováním zvířat již také začíná. V Británii existují tzv. akreditované praxe, které musí splňovat určité standardy veterinární péče, pravidelně kontrolované dozorčím orgánem. Tyto standardy mají za úkol podporovat a udržovat vysokou kvalitu poskytované veterinární péče. Po svém návratu do České republiky jsem se proto rozhodl stejně vysoký standard veterinární péče nabízet i zdejším klientům. 

Co mohou klienti na Vaší veterinární klinice Vethope očekávat?

Vysoký standard poskytované péče začíná už při příchodu klientů a jejich zvířecích mazlíčků na naší recepci. Přátelské přivítání je pro klienty velmi důležité. Každého pacienta po příchodu zvážíme, jelikož pravidelný monitoring tělesné hmotnosti považujeme za velmi důležitou součást klinického vyšetření. Velké psy vážíme na pacientské váze umístěné hned vedle recepce. Menší pacienty vážíme a ošetřujeme na elektronicky ovládaném stole se zabudovanou pacientskou váhou.

Z recepce klienti přicházejí do ordinace. Co je čeká tam?

V ordinaci máme vše potřebné pro základní klinické vyšetření, vakcinaci, či drobná ošetření. Složitější vyšetření či zákroky provádíme v oddělených prostorech na to zvláště určených.

Jaké zobrazovací přístroje na klinice používáte? 

Ve Vethope máme vysokovýkonný rentgen s anatomickým programem a zařízení na digitalizaci snímků s vynikající kvalitou zobrazení. Snímek lze za několik vteřin po expozici hodnotit na monitoru počítače. Dále máme moderní stacionární sonograf s vysokým rozlišením a s barevným doplerem, který umožňuje získat i informaci o rychlostech pohybu tkání zvířete a především krve.

           

Provádíte i vyšetření krve zvířat?

Vlastní laboratoř je dnes standardem každého kvalitního veterinárního pracoviště. Biochemické a hematologické vyšetření krve s okamžitými výsledky nám pomáhá při poskytování dokonalejší péče a umožňuje stanovit přesnější diagnózu a zahájit tu nejúčinnější léčbu. Ušetříme tím čas potřebný pro přípravu vzorků na rozbor v externí laboratoři.

Hematologickým analyzátorem LaserCyte okamžitě testujeme krevní vzorky, takže se minimalizuje riziko vzniku hematologických artefaktů. Naším biochemickým analyzátorem Idexx Catalyst Dx jsme schopni testovat až 27 biochemických parametrů! Vlastní analýza jednoho vzorku trvá pouze 8 minut. Analyzátorem SnapShot Dx pak stanovujeme kvantitativní testy štítné žlázy T4 u psů a koček, kortizol u psů a žlučových kyselin u psů a koček. Pomocí laboratorního mikroskopu Motic  vyhodnocujeme cytologické vzorky.

Dentální zákroky a hygiena zubů je důležitá u lidí. Jak je tomu u zvířat?

Především u starších zvířat je pravidelná kontrola chrupu velmi důležitá. K vyšetření zubů standardně používáme dentální rentgen s digitalizací snímků. Na čištění zubů, odstraňování zubního kamene a složitější zubní ošetření máme moderní šetrnou zubní jednotku Profident Lumos vybavenou zubním ultrazvukem a vysoko- i nízko- rychlostní zubní vrtačkou s LED osvětlením. Pro větší bezpečí pacienta ošetření provádíme na speciálně nakloněném zubolékařském stole v odděleném prostoru na toto zvlášť určeném.

Ne každé veterinární pracoviště má oddělený operační sál. Jak je to u vás ve Vethope? 

Vrcholem každé špičkové veterinární kliniky je operační sál. Náš je sterilní, a proto do něho můžeme vstoupit pouze v chirurgickém oblečení a obuvi. Operace v něm provádíme v celkové inhalační anestezii s využitím monitoru životních funkcí. Každý pacient je standardně napojen na EKG. Dále monitorujeme saturaci organizmu kyslíkem, výdechový CO2, pulz a v indikovaných případech i tělesnou teplotu. Cílem je, abychom pacienta měli pod kontrolou během celého operačního zákroku. V průběhu úkonu pacient dostává infuze infuzomatem, abychom zajistili cirkulaci tělních tekutin. Pro léky vyžadující precizní dávkování máme k dispozici i lineární dávkovač.

A kde jsou zvířata po operaci? 

K dispozici máme moderně zařízenou místnost na pooperační péči, která podporuje rychlou rekonvalescenci po operačním zákroku.

Velkým trendem ve veterinární péči je prevence. Co v této oblasti nabízíte svým klientům? 

Prevence je v humánní i veterinární zdravotní péči naprosto zásadní. Ve Vethope věříme v prevenci. Jsme přesvědčeni, že díky preventivním programům můžeme onemocnění předcházet, nebo jej včas odhalit a tím efektivněji pak pacienta léčit. Klientům proto nabízíme celou řadu preventivních programů zaměřených na dlouhodobé udržování a případné zvyšování kondice čtyřnohých zvířecích přátel. 

Můžete je v krátkosti popsat prevenci ve Vethope?

Preventivní prohlídku doporučujeme alespoň jedenkrát ročně, protože pomáhá diagnostikovat nemoci v raném stádiu. Náš program Vakcinace na celý život je preventivní plán, v rámci kterého získá klient za jednorázovou cenu každoroční vakcinaci a pravidelnou zdravotní prohlídku po celý život domácího zvířecího mazlíčka.

Pro klienty a jejich zvířecí mazlíčky toho děláte opravdu hodně. Jak se k vám klienti mohou objednat? 

Klientům nabízíme hned dvě možnosti. První z nich je objednávkový formulář na našich internetových stránkách www.vethope.cz . Druhou možností je kontaktní telefon 212 246 809. Na veterinární klinice Vethope naši lékaři hovoří česky, anglicky a slovensky. 

Kde vás najdeme a kdy máte otevřeno? 

Veterinární klinika Vethope sídlí na adrese Rozvodova 350/16, Praha 4. Před klinikou máme vlastní parkoviště. Navíc celá klinika je bezbariérová. Otevřeno máme pondělí až pátek od 8:00 do 20:00, v sobotu od 9:00 do 14:00 a v neděli od 14:00 do 19:00 hodin.  

Na závěr nám ještě řekněte, proč by si klient měl vybrat veterinární kliniku Vethope?

Jednoduše řečeno, protože pečujeme o zvířecí mazlíčky našich klientů tak, jako by byli naši vlastní.

Děkujeme za rozhovor.

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše