Bezpečná anestezie Safety+

Kvalitu poskytované veterinární péče posouváme neustále dopředu. Proto nyní standardně u všech pacientů používáme šetrnou inhalační anestezii Safety+, která poskytuje ještě větší bezpečí při operaci nebo složitém diagnostickém vyšetření Vašeho zvířecího mazlíčka.

Kvůli anestezii klienti často váhají, jestli má jejich zvířecí miláček podstoupit nutnou chirurgickou operaci, stomatologický zákrok nebo třeba jen větší diagnostické vyšetření, které vyžaduje sedaci zvířete.

Co je Safety+

Safety+ je jedinečný postup inhalační anestezie vyvinutý exkluzivně ve veterinární klinice Vethope. Safety+ je velmi šetrná anestezie pro různé typy rizikových zvířecích pacientů.  

Základem Safety+ je celková monitorovaná inhalační anestezie, která je šetrnější a bezpečnější pro pacienta než jiné typy anestezie. Každý pacient je během zákroku rutině napojen na monitoring základních životních funkcí, na kterém sledujeme EKG, dechovou  a srdeční frekvenci, saturaci organizmu kyslíkem, výdechový CO2, pulz a tělesnou teplotu pacienta v jícnu. Jednotlivé parametry jsou monitorovány v pětiminutových intervalech, u kritických pacientů po každé minutě. V průběhu úkonu pacient dostává přesně dávkovanou infuzi infuzomatem, abychom zajistili cirkulaci tělních tekutin a vyvarovali se poklesu tlaku krve.

Součástí Safety+ je také pre-anestetické krevní vyšetření, ze kterého veterinární lékař zhodnotí zdravotní stav pacienta a případná rizika, která by mohla být spojena s anestezií.

 
Pro koho je Safety+ vhodná

Odstranění zubního kamene

Pravidelné odstraňování zubního kamene prováděné v inhalační anestezii je především pro starší zvířata naprosto nezbytné. Při jeho absenci nebo nepravidelnosti se bakterie z úst zvířete mohou rozšířit do krevního řečiště a pak mít negativní vliv zejména na srdce, ledviny a játra.

Akutní stomatologické ošetření

Zvíře bez stomatologického ošetření může trpět zbytečnými bolestmi kvůli např. zlomenému zubu, zubnímu kazu nebo resorpční lézi na zubech.

Chirurgické operační výkony

Chirurgickým zákrokem můžeme v řadě případů předcházet dalším zdravotním komplikacím zvířete. Např. včasným odstraněním nádoru můžeme předejít vzniku metastáz, preventivní kastrací mladých fen problémům s nádory mléčné žlázy apod.

 
Výhody Safety+

Pro většinu chirurgických zákroků a náročnějších diagnostických postupů je celková inhalační anestezie nezbytná pro bezpečnost a pohodlí zvířete. Jedinou výjimkou je kastrace kocoura, kde si vzhledem k jednoduchosti operačního výkonu vystačíme s injekční anestezií. U náročnějších výkonů však injekční anestezie nemusí být vždy bezpečná.

Objednávkový formulář

Uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu a za účelem blíže vymezeným v souhlasu.
Osobní údaje budou zpracovány po dobu trvání stejného předmětu podnikání správce.
Udělený souhlas mohu kdykoliv vzít zpět.
Osobní údaje mohou být předány vybraným třetím osobám uvedeným v souhlasu.
Informovaný souhlas se zpracováním osobních údajů
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše