Mobilní aplikace Vethope

Veterinář v mobilu může zachránit život domácího zvířecího mazlíčka.

Zhruba každý třetí chovatel se někdy dostal do kritické situace, kdy potřeboval okamžitou veterinární pomoc pro svého zvířecího mazlíčka. Vyplynulo to z bleskového výzkumu, který mezi 200 majiteli domácích zvířat provedla společnost Vethope. V krizové situaci 82 % dotazovaných nevědělo, co mají dělat. Devět z deseti majitelů by proto ocenilo možnost okamžitě zkonzultovat s veterinářem urgentnost stavu svého zvířete. Veterinární klinika Vethope vyšla vstříc této potřebě uvedením nové mobilní aplikace Vethope, díky které chovatelé mají veterináře vždy při sobě.

Přímou zkušenost s kritickým stavem svého zvířecího mazlíčka má 33 % dotazovaných majitelů zvířat. Nejčastěji se jednalo o zranění zvířete při potyčce s jiným během venčení. Dále pak o pozření cizího tělesa zvířetem, torzi žaludku a jiné problémy s trávicím traktem. „Z diskuze s dotazovanými vyplynulo, že nejčastějším problémem v krizové situaci je, co mají majitelé se zvířetem okamžitě dělat,“ komentuje výsledky průzkumu MVDr. Marek Galbinec, MRCVS, z veterinární kliniky Vethope a dodává: „U akutních případů je rozhodující čas, kdy se zvířeti dostane odborná pomoc. Po telefonu lze majitele navést, jak správně poskytnou první pomoc, případně na základě popisu nebo fotografie zranění posoudit urgentnost stavu pacienta. Samozřejmě, že klient nakonec musí pacienta dopravit na odborné ošetření na veterinární kliniku, ale tato mobilní aplikace může v řadě případů pomoci zachránit život zvířete“.

Lidé moc nevědí, co dělat se zraněným zvířetem

Až 90 % chovatelů, kteří mají zkušenost s kritickým stavem svého zvířecího miláčka, nevědělo, na koho se mají obrátit o pomoc. Když už lidé zavolali veterinárnímu lékaři, často nedokázali přesně popsat problém nebo zranění zvířete. Velmi by proto ocenili možnost mít veterináře tzv. u sebe a sdílet s ním informace a fotografie zranění nebo problému v reálném čase.

Mobilní aplikace Vethope pro chytré telefony s operačním systémem iOS nebo Android obsahuje následující funkce:

  • První pomoc – prostřednictvím této záložky nám můžete okamžitě zaslat fotografii zranění nebo problému Vašeho zvířete k posouzení urgentnosti stavu pacienta.
  • Na Chatu s lékařem se s námi můžete poradit o postupu při poskytování první pomoci.    
  • Aplikace Vethope obsahuje i formulář pro objednání se na naši veterinární kliniku.
  • Nejnovější informace pro zdravý vývoj Vašeho zvířecího kamaráda aktualizujeme v sekci Novinky.
  • O preventivních programech kliniky Vethope se více dozvíte v záložce Prevence.
  • V sekci Náš tým se můžete seznámit s lékaři a sestrami veterinární kliniky Vethope.

Naším cílem bylo vytvořit jednoduchý nástroj, který uživateli umožní být v kontaktu s veterinárním lékařem ve chvíli, kdy řeší kritickou situaci svého zvířecího mazlíčka“, vysvětluje hlavní výhodu aplikace Vethope MVDr. Galbinec.

Aplikaci Vethope si můžete zdarma stáhnout na Google Play nebo App Store. 

 

QR kód pro stažení aplikace přímo do mobilního telefonu:

Objednávkový formulář

Uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu a za účelem blíže vymezeným v souhlasu.
Osobní údaje budou zpracovány po dobu trvání stejného předmětu podnikání správce.
Udělený souhlas mohu kdykoliv vzít zpět.
Osobní údaje mohou být předány vybraným třetím osobám uvedeným v souhlasu.
Informovaný souhlas se zpracováním osobních údajů
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše