Pooperační rekonvalescence zvířat

Aby se zvířecí miláček po operaci rychle dostal do běžného stavu, je důležitá kvalitní rekonvalescence. Zjistěte si veškeré informace pro správný postup

Vyzvednutí si zvířete po operaci
Váš veterinář vám řekne, kdy si můžete přijít pro zvířecího mazlíčka po operačním zákroku. Ujistěte se, že máte dostatek času na to, aby vám veterinární personál mohl sdělit veškeré instrukce tykající se pooperační péče o zvíře. Veterinář vám může dát pro vašeho zvířecího miláčka léky na doma. Buďte proto pozorní, abyste při odchodu z veterinární praxe měli veškeré informace, co dělat se zvířátkem doma. Pokud si nebudete něčím jistí, raději kontaktujte vašeho veterinárního lékaře.

Období rekonvalescence
Pokud vaše zvíře v období rekonvalescence nepřetržitě zvrací, ihned kontaktujte vašeho veterináře.

Většina chirurgických ran se zahojí v průběhu 10-14 dní po operaci. V některých případech může hojení trvat i déle než 21 dní.

Pokud má zvíře stehy, váš veterinář je později odstraní. Udržujte operační ránu v čistotě a suchu. Dávejte pozor na porušení stehů, začervenání rány, nebo lokální zvýšení teploty, otok, výtok z rány, otevření rány. V těchto případech ihned kontaktujte vašeho veterináře.

Nedovolte zvířeti olizování či vykusování si operační rány. Pokud je potřeba, ránu zabandážujte, případně mu nasaďte plastový límec, který je k dostání na veterinárním pracovišti.

Znečištěnou ránu můžete vyčistit pomocí vaty a teplé, lehce osolené vody nebo dezinfekčního roztoku. Koupání se nedoporučuje do doby odstranění stehů a celkového vyhojení rány.

Bandáž na ráně by měla být po celou dobu suchá a čistá.

Pokud používáte plastový sáček na krytí bandáže z jakéhokoliv důvodu, tento by neměl být na bandáži déle než 20 minut.

Pokud bandáž sklouzne nebo zapáchá, nebo pokud dojde k otoku, bolestivosti, snížení teploty postižené končetiny, drápkového lůžka nebo ocasu, neprodleně kontaktujte svého veterináře.

Hospitalizace může být pro zvíře stresující. Může proto být po opuštění veterinární praxe ještě několik dní bez nálady. Pokud deprese a apatie zvířete trvá i po několika dnech v domácím léčení, kontaktujte vašeho veterinárního lékaře.

 

Upozornění: Tento článek je pouze informativní a nenahrazuje odbornou konzultaci nebo vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o zdravotním stavu Vašeho zvířecího mazlíčka, neprodleně kontaktujte svého veterinárního lékaře.

31.05.2015

Zpět na přehled novinek

Objednávkový formulář

Uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu a za účelem blíže vymezeným v souhlasu.
Osobní údaje budou zpracovány po dobu trvání stejného předmětu podnikání správce.
Udělený souhlas mohu kdykoliv vzít zpět.
Osobní údaje mohou být předány vybraným třetím osobám uvedeným v souhlasu.
Informovaný souhlas se zpracováním osobních údajů

Líbí se Vám tento článek?

(1 ‐ nejsem spokojen, 5 ‐ jsem spokojen)

Elektronický magazín

Magazine

Přihlaste se k odběru elektronického magazínu PAC-A-PUSU a získávejte praktické informace a zajímavosti ze světa zvířecích mazlíčků.

Uděluji souhlas se zpracováním svých osobních údajů v rozsahu a za účelem blíže vymezeným v souhlasu.
Osobní údaje budou zpracovány po dobu trvání stejného předmětu podnikání správce.
Udělený souhlas mohu kdykoliv vzít zpět.
Osobní údaje mohou být předány vybraným třetím osobám uvedeným v souhlasu.
Informovaný souhlas se zpracováním osobních údajů
Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše