Modrý puntík 2017

Dobročinná sbírka krmiva Modrý puntík zahajuje svůj třetí ročník a chce pro útulky shromáždit více než 1000 kg krmiva. Přidejte se k nám!

Jen malý zlomek psů a koček se dostane do útulku kvůli úmrtí majitele nebo z důvodu, že se o zvíře nemá kdo starat kvůli vážnému onemocnění paničky nebo páníčka.

Mezi hlavní důvody, proč oblíbený mazlíček skončí v útulku, patří: Špatný výběr plemene zvířete, kdy majitel špatně vyhodnotí např. pohybové potřeby zvířete nebo jeho predispozice k vážným onemocněním. Dalším důvodem bývá stáří zvířete, protože např. starší pes již nestačí aktivnímu životnímu stylu svého majitele. Čím dál více se však mezi důvody pro zanechání zvířete v útulku objevuje fakt, že dané plemeno psa nebo kočky již není tzv. IN nebo COOL. Narůstá totiž počet majitelů, kteří si zvíře pořizují jako módní doplněk. Když pak vyjde tzv. z módy, tak ho donesou do útulku a pořídí si nové.     

Podle Nadace na ochranu zvířat žije v útulcích pro opuštěná zvířata v ČR dokonce okolo 8 000 psů a koček a jejich počet neustále narůstá. Významnou výdajovou položkou útulků je veterinární péče, krmivo a doplňky stravy pro opuštěná zvířata. 

Veterinární klinika Vethope proto již třetím rokem pořádá dobročinnou sbírku Modrý puntík, jejímž cílem je shromáždit více než 1000 kg granulí a konzerv pro zvířata v útulcích. 

Hlavním partnerem sbírky je společnost Hill's Pet Nutrition s.r.o., která poskytuje veterinárním lékařům a chovatelům široký výběr krmiv pro zdravá, riziková i nemocná zvířata. Odborným garantem sbírky Modrý puntík je Nadace na ochranu zvířat, která pomohla vybrat zvířecí útulky splňující požadavky na kvalitní péči a pohodu zvířat v těchto zařízeních.

Sbírka probíhá od 4. 10. do 4. 11. 2017. Příspěvky do sbírky je možné přinést do 6 sběrných míst po celé České republice: 
  • Praha: Veterinární klinika Vethope, Rozvodova 350/16, Praha 4
  • Bzenec: Liga na ochranu zvířat – útulek Bzenec, Kasárna 500/1, Bzenec
  • České Budějovice: Centrum pro ochranu zvířat, Na zlaté stoce 3, České Budějovice
  • Dvůr Králové nad Labem: Psí útulek Dvůr Králové nad Labem, ul. 17. listopadu 3129, Dvůr Králové nad Labem
  • Olomouc: Liga na ochranu zvířat - útulek Olomouc, Areál letiště, Neředínská ul., Olomouc
  • Ostrava: Psí útulek Ostrava, Provozní 4a, Ostrava – Třebovice 

Sbíráme pouze neotevřená balení granulí a konzerv s dostatečně dlouhou dobou spotřeby. 

„Sbírku Modrý puntík organizujeme u příležitosti Světového dne zvířat,“ říká MVDr. Marek Galbinec, hlavní lékař veterinární kliniky Vethope, a dodává: „V loňském roce jsme shromáždili 1912 kg krmiva pro opuštěné psy a kočky v útulcích. Věřím proto, že letos toto množství překonáme“. 

Sbírka Modrý puntík podporujeme již druhým rokem, protože vždy vítáme další projekty pomáhající zvířatům v útulcích. Vhodné krmivo a kvalitní veterinární péče jsou základem životní pohody a zdraví zvířat v útulcích a Modrý puntík je jejich dokonalým propojením.“ říká Mgr. Eva Marlene Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat.

 
    

 

 

Minulé ročníky dobročinné sbírky Modrý puntík

2016

2015

 
Video o sbírce Modrý puntík