Sbírka Modrý puntík 2017

Díky štědrým dárcům sbírky Modrý puntík 2017 bude mít více než 100 opuštěných psů a koček v útulcích plnou misku po celých 71 dnů.

Již třetí ročník sbírky Modrý puntík organizovala od 4. 10. do 4. 11. 2017 veterinární klinika Vethope. Do Modrého puntíku přispěli dárci z celé České republiky. Útulky pro opuštěné psy a kočky obdrží celkem 1424 kg krmiva. Děkujeme všem dárcům a podporovatelům.

Lidé přinášeli a zasílali krmivo pro opuštěná zvířata nejen do veterinární kliniky Vethope, ale také do pěti zvířecích útulků, které působily jako sběrná místa v jednotlivých krajích. Zároveň zaměstnanci některých firem a dalších organizací uspořádali sbírku pro Modrý puntík přímo na svém pracovišti – např. pracovníci Hill's Pet Nutrition s.r.o. shromáždili mezi sebou více než 150 kg krmiva. Svou vlastní sbírku pro Modrý puntík uspořádali i zaměstnanci prodejny Polo Ralph Lauren v pražské Fashion Areně.

Tým zaměstnanců Hill's Pet Nutrition s.r.o.

 

V letošním roce se podařilo shromáždit celkem 1424kg suchého krmiva a konzerv, což naplní misky přibližně stovce středně velkých psů a koček v útulcích po dobu celých 71 dnů.

Hlavním partnerem sbírky byla společnost Hill's Pet Nutrition s.r.o., která poskytuje veterinárním lékařům a chovatelům široký výběr krmiv pro zdravá, riziková i nemocná zvířata. Odborným garantem sbírky Modrý puntík byla Nadace na ochranu zvířat, která pomohla vybrat zvířecí útulky splňující požadavky na kvalitní péči a pohodu zvířat v těchto zařízeních.

Do sbírky bylo možné přispět, vedle pražské veterinární kliniky Vethope, i v následujících útulcích pro opuštěná zvířata:

• Liga na ochranu zvířat – útulek Bzenec, Kasárna 500/1, Bzenec
• Centrum pro ochranu zvířat, Na zlaté stoce 3, České Budějovice
• Psí útulek Dvůr Králové nad Labem, ul. 17. listopadu 3129, Dvůr Králové nad Labem
• Liga na ochranu zvířat - útulek Olomouc, Areál letiště, Neředínská ul., Olomouc
• Psí útulek Ostrava, Provozní 4a, Ostrava – Třebovice

Vedle již tradičního fyzického přinášení pytlů granulí a konzerv dárci do sbírky Modrý puntík jsme letos zaznamenali výrazný nárůst darů zakoupených v online obchodech s následným doručením přímo na adresu naší veterinární kliniky nebo participujících útulků," říká MVDr. Marek Galbinec, MRCVS, hlavní veterinární lékař kliniky Vethope a dodává: „Je z toho zřejmé, že lidé ve větší míře využívají digitální technologie i pro dobročinné aktivity“.

Zaměstnanci prodejny Polo Ralph Lauren přinesli svůj příspěvek do veterinární kliniky Vethope

 

Výtěžek ze sbírky v množství 1424kg si proporciálně rozdělily tyto útulky pro opuštěná zvířata:

• Liga na ochranu zvířat – útulek Bzenec, Kasárna 500/1, Bzenec
• Psí útulek Dvůr Králové nad Labem, ul. 17. listopadu 3129, Dvůr Králové nad Labem
• Liga na ochranu zvířat - útulek Olomouc, Areál letiště, Neředínská ul., Olomouc
• Psí útulek Ostrava, Provozní 4a, Ostrava – Třebovice

 

    

 

 

Minulé ročníky dobročinné sbírky Modrý puntík

2016

2015

 
Video o sbírce Modrý puntík