Modrý puntík - dobročinná sbírka krmiva pro opuštěná zvířata v útulcích

Zvířecí útulky potřebují pomoc. Modrý puntík chce pro ně shromáždit více než 1000 kg krmiva. Modrý puntík je název projektu dobročinné sbírky krmiva pro psy a kočky v útulcích, kterou pořádá od 4. 10. do 4. 11. 2016 veterinární klinika Vethope.

Podle Nadace na ochranu zvířat žije v útulcích pro opuštěná zvířata v ČR dokonce okolo 8 000 psů a koček. Je to o 30 % více než před pěti lety. Počet zvířat v útulcích tedy evidentně narůstá. Útulků je v ČR téměř 300.

Některé zvířecí útulky jsou částečně financovány z příspěvků obcí nebo z městského rozpočtu, ale pro velkou část z nich jsou hlavním zdrojem příjmů především soukromé dary. Na druhou stranu významnou výdajovou položkou útulků je veterinární péče, krmivo a doplňky stravy pro opuštěná zvířata.

Veterinární klinika Vethope proto již druhým rokem pořádá dobročinnou sbírku Modrý puntík, jejímž cílem je shromáždit více než 1000 kg granulí a konzerv pro zvířata v útulcích.

Sbírka probíhá od 4. 10. do 4. 11. 2016.

Výsledky sbírky Modrý puntík najdete zde

Příspěvky do sbírky je možné přinést do 9 sběrných míst po celé České republice:

Praha: Veterinární klinika Vethope, Rozvodova 350/16, Praha 4
Bzenec: Liga na ochranu zvířat – útulek Bzenec, Kasárna 500/1, Bzenec
České Budějovice: Centrum pro ochranu zvířat, Na Zlaté stoce 3, České Budějovice
Dvůr Králové nad Labem: Psí útulek Dvůr Králové nad Labem, ul. 17. listopadu 3129, Dvůr Králové nad Labem
Liberec: Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec – Archa, Ostašovská 570, Liberec
Olomouc: Liga na ochranu zvířat - útulek Olomouc, Areál letiště, Neředínská ul., Olomouc
Ostrava: Psí útulek Ostrava, Provozní 4a, Ostrava – Třebovice
Tachov: Útulek u Šmudliny Tachov, Dlouhý Újezd 117, Tachov
Žďár nad Sázavou: Psí útulek Žďár nad Sázavou, Jihlavská 2283/28, Žďár nad Sázavou

Do sbírky se také můžete zapojit přímo na výstavním stánku Modrý puntík na Festivalu zvířat, který se koná od 1. do 2. 10. 2016 na Výstavišti Praha - Holešovice.

Stánek Modrý puntík na Festivalu zvířat v pražských Holešovicích.

Sbírku Modrý puntík organizujeme u příležitosti Světového dne zvířat,“ říká MVDr. Marek Galbinec, hlavní lékař veterinární kliniky Vethope, a dodává: „Z loňského ročníku sbírky již víme, že výdaje na krmivo jsou pro zvířecí útulky významnou položkou v rozpočtu. Proto jim chceme, vedle odborného poradenství, touto sbírkou pomoci při jejich každodenní práci pro opuštěná a týraná zvířata“.

V loňském roce Vethope shromáždila 402 kg krmiva, které rozdělila do čtyř zařízení pro opuštěná zvířata v rámci středních Čech. „Letos se do organizace a komunikace sbírky zapojili významní partneři, díky kterým jistě získáme více dárců a překonáme hranici 1000 kg shromážděného krmiva. To pak rozdělíme do zvířecích útulků v rámci celé České republiky,“ doplňuje Marek Galbinec.

V letošním roce se do sbírky zapojili jako partneři Hill's Pet Nutrition s.r.o., Nadace na ochranu zvířat, online deník Lidovky.cz a magazín pro zvířata Haf & Mňau.

Odborným garantem sbírky Modrý puntík je právě Nadace na ochranu zvířat, která pomohla vybrat zvířecí útulky splňující požadavky na kvalitní péči a pohodu zvířat v těchto zařízeních. „Sbírka Modrý puntík nás v nadaci velmi zaujala, jelikož víme jak potřebná je pomoc útulkům. Již řadu let útulky podporujeme finančně i materiálně a vždy vítáme další projekty pomáhající zvířatům v útulcích. Vhodné krmivo a kvalitní veterinární péče jsou základem životní pohody a zdraví zvířat v útulcích a Modrý puntík je jejich dokonalým propojením,“ říká Mgr. Eva Marlene Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat.

Hlavním partnerem sbírky je společnost Hill's Pet Nutrition s.r.o., která poskytuje veterinárním lékařům a chovatelům široký výběr krmiv pro zdravá, riziková i nemocná zvířata.

Mediálními partnery sbírky jsou: 

Lidovky.cz - zpravodajský server Lidových novin, který přináší aktuální zprávy z domova i ze světa, zprávy z ekonomiky, byznysu, kultury a sportu. Zároveň je průvodcem životním stylem.

Haf & Mňau - magazín pro majitele a milovníky psů a koček – první společný o psech a kočkách v jednom! Řešíme každodenní problémy i radosti lidí, kteří mají pejsky a/nebo kočičky jako členy domácnosti.

Veterinární klinika Vethope se zaměřuje na prevenci a léčbu malých domácích zvířat, především psů, koček a dalších drobných savců. Každý den aplikuje inovativní, efektivní, dostupné a zároveň co nejšetrnější preventivní a léčebné veterinární postupy, aby domácím zvířecím mazlíčkům zajistila dobrou kondici, ulevila od bolesti nebo třeba jen zlepšila náladu. To vše s cílem dát majitelům naději na zlepšení a prodloužení životů jejich malých zvířecích kamarádů. Díky mobilní aplikaci Vethope mají chovatelé veterináře vždy při sobě.

 
Video Modrý puntík